Jak udrożnić odpływ?

Przede wszystkim unikać stosowania preparatów w granulkach tak długo, jak to tylko możliwe. Nie twierdzę, że stosowanie granulek jest nieskuteczne ale w niesprzyjających warunkach zastosowanie preparatu może spowodować reakcję chemiczną w rurze, czego efektem będzie powstanie trudnego do rozbicia profesjonalnym sprzętem kamienia z osadów organicznych a już niemalże całkowicie opornego na działanie domowej spirali – tzw „żmijki”.

 

Preparaty w granulkach mogą w niesprzyjających warunkach w sposób chemiczny przereagować z osadem tworząc zbryloną substancję przypominającą zaprawę murarską: tyle że bez piasku jednakże równie skutecznie blokującą przepływ wody w rurze kanalizacyjnej.

 

Udrażnianie lub przepychanie kanalizacji najlepiej przeprowadzić przy użyciu spirali elektrycznej: daje to możliwość skutecznego i dokładnego oczyszczenia rur przy użyciu szerokiego wachlarza dostępnych końcówek czyszczących przy jednoczesnym przepłukiwaniu bieżącą wodą. Doświadczenie hydraulika jest tu niezmiernie ważne, gdyż nigdy nie można być pewnym co i czym i na którym odcinku zostało zablokowane, dlatego przepychanie rur kanalizacyjnych należy przeprowadzać ostrożnie, bez siłowych rozwiązań.

 

Częstymi przyczynami zablokowanych kanalizacji jest ich niewłaściwe wykonanie, tzw. „kontrspady”, zbyt ostre zagięcia, oszczędności w trakcie budowy.

 

Dlatego też wykonanie z pozoru łatwej kanalizacji zdecydowanie polecam powierzyć hydraulikowi.